O prvním červnovém víkendu se jel druhý ročník závodu ONDŘEJOVSKÝ KRPÁL 2016. Tato soutěž nahradila dříve jezdící Rally Ondřejov.

Posázavský klub historických vozidel

Posázavský klub historických vozidel se sídlem ve středočeském městečku Ondřejově, je již od roku 2000 pořadatelem každoroční série závodů historických vozidel, otevřených pro širokou veřejnost.

Organizuje otevřené závody historických vozidel, ve kterých se snoubí požitek z jízdy veterány s dovednostními a vědomostními soutěžemi.

ONDŘEJOVSKÝ KRPÁL

Stejně jako v loňském roce byla základem závodu jízda pravidelnosti do vrchu doplněná jízdou zručnosti a testem. Měřená část je ztížená tím, že ve druhém kole je posunut start a cíl. Na startu se sjelo více jak tři desítky motocyklů a na pět desítek automobilů.

Mezi nimi byla i posádka ŠKODAMOTOR Veterán Klubu a cíl před startem bylo poznat trať a dojet v TOP TEN. Čas se měřil na vteřiny a 1 vteřina rozdílu časů bylo 300 trestných bodů.  A konkurence byla opravdu velká. První tři posádky dojely  s nulovým rozdílem v obou kolech, a tak o vítězi rozhodla jízda zručnosti.ondrejovsky-krpal-2016-49

Naše posádka nakonec dojela na desátém místě a velice si užila odpolední kávu na břehu řeky Sázavy, kam všechny posádky zavedla slepá mapa. Nyní si prohlédněte naši velkou fotogalerii.