Jako každý rok na začátku října se sjíždějí veteráni do pražských Žlutých lázní, odkud jsou pak postupně pouštěny na start jízdy pravidelnosti v Jeremenkově ulici.

Pražská Noblesa 2016

Jízda pravidelnosti historických vozidel Jeremenkovou ulicí patří mezi milovníky veteránů k nejoblíbenějším. Když se k tomu přidá slunné počasí s teplotou okolo dvaceti stupňů, cíl ve Freestyle Modřany, patří Pražská Noblesa mezi nejpohodovější soutěže historických vozidel.

Vše začíná ráno na parkovišti u Žlutých lázní, kde dochází k registraci a technické přejímce. Následuje snídaně, kde na každého účastníka čeká chleba se sádlem a škvarky.

Cílem každého soutěžícího je projet oba měřené úseky ve stejném čase a za rozdíl jsou uděleny trestné body (jedna setina vteřiny je jeden trestný bod). Projetím prvního měřeného úseku, kde v jeho polovině musí soutěžící zastavit zadními koly, minout první měřící bod a projetím cíle si stanoví čas pro druhou jízdu.
prazska-noblesa-2016-066
Po projetí cílem následovala malá orientační jízda zpět na parkoviště u Žlutých lázní. Před druhou jízdou byl pro všechny zúčastněné připraven polední guláš, a po něm následovala druhá jízda.

Tu musí soutěžící projet pokud možno ve stejném čase jako první, a opět následuje malá orientační jízda do Freestyle Modřany, kde došlo k vyhlášení i výsledků.prazska-noblesa-2016-068

SKODAKLASIK.cz

Na startu byla i posádka našeho SKODAMOTOR Veterán Klubu. První starosti naší posádce nastaly již před startem. Přihlášenému vozu ŠKODA 1000 MBG deLuxe na minulé soutěži došlo k poškození převodovky (zmizela trojka) a bylo nutné řešit náhradní vozidlo. Po třech a půl letech byla ze stodoly vytažena náhrada ŠKODA 100 z roku 1972 a úkol byl jasný, neztratit vedení v Poháru Federace.

V cíli naší posádce patřilo čtvrté místo a půl vteřiny chybělo k druhému místu (1 desetina k třetímu). Tyto rozdíly ukazují, jak vyrovnaně posádky jezdí. Důležitější ale je, že naše posádka Libor/Simona před posledním závodem udržela 20ti bodové vedení v Poháru Federace 2016.