Retro Prague spolek připravil jarní soutěž RETRO PRAGUE BRIDGES RALLY 2017, která byla zařazena do Poháru Federace 2017.

RETRO PRAGUE BRIDGES RALLY

Start soutěže byl z parkoviště Senátu ČR, kde proběhla prohlídka Valdštejnských zahrad a snídaně.  Start byl naplánován na desátou hodinu a soutěžící čekala jízda po pražských mostech s cílem Technické Muzeum, kde probíhala akce 70 let od startu Zikmunda a Hanzelky s Tatrou 87.

Před startem do další části proběhla první soutěž,(uhodnout počet drátů na výpletu kola) a podle itineráře směr Brandýs nad Labem, kde následovala prohlídka zámku a oběd, při kterém se plnil další soutěžní úkol (poznat na fotografiích motoristické osobnosti).

Před odjezdem na tankodrom proběhl další úkol (zastavení na přesnost). Na Tankodromu u Milovic nás čekala projížďka místním vlakem a vozidlem BVP. Tato jízda byla docela , a někteří při ní byli postříkáni bahnem, kterým se nemalou rychlostí projíždělo.

Následoval přesun do Prahy, kde v Libockém dvoře proběhla večeře a vyhlášení výsledků.

ŠKODAMOTOR Veterán Klub

Ve startovním poli čítajícím na tři desítky posádek byla i naše posádka na voze ŠKODA 1000 MBG z roku 1967. Jako lonští vítězové Poháru Federace dostala startovní číslo 1. Již první úkol naše posádka zvládla na výbornou (určila správný počet drátů) a ani vědomostně si nevedla špatně. Se zastavením na přesnost nebyl Olin moc spokojen, ale celkových 33 trestných bodů stačilo na celkové vítězství.

Závěrem bychom rádi pochválili pořadatele za výborně připravenou soutěž, nabitý program a celkově organizačně zvládnutý den. Další soutěže zařazené do Poháru Federace 2017 naleznete v našem kalendáři, nebo přímo na stránkách Federace Klubů Historických Vozidel ČR – FKHV ČR.

Velká fotogalerie: RETRO PRAGUE BRIDGES RALLY 2017