ŠKODA 110L Rallye v cíli Rallye Monte Carlo Historique 2016

SHARE

Vůz byl homologován v roce 1970 ve skupině A1 do 1150 ccm, častější bylo užití varianty homologované v témže roce ve skupině A2. Vůz byl vyráběn v letech 1970 – 1976 podle detailní dokumentace zpracované pro opakovanou výrobu podle objednávek jednotlivých organizací Svazarmu a licencovaných jezdců.

ŠKODA 110L Rallye v cíly

Vítězem letošní Rallye Monte Carlo Historique se stala posádka vozu ALPINE-RENAULT A110 1600 S, se startovním číslem 59 startující z Remeše ve složení řidič Brit Perfetti Daniele a spolujezdec ze Švýcarska Kessel Ronnie. Český tým Do Monaka startoval z německého Bad Homburgu na vozem ŠKODA 110L Rallye. Pořadí není důležité, ale bylo to vůbec poprvé, co se stodesítka dostala do cíle Rallye Monte Carlo. Norské posádky startovaly s vozy ŠKODA 110 před 45 lety, ale ve dvou po sobě jdoucích ročnících ani jedna neprojela cílem.

více na https://www.czechs4monte.cz/

  • Zdeněk

    Myslím si, že pro automobily 70. léta byla fakt nejlepší! Auta měly duši, ne to co dělají teďka. Můj syn si velmi rád hraje modely, které sbírám. Sice měly být na polici, no ale tak. Můžete taky zkusit, teď začal vycházet časopis se Zlatou kolekci aut. Myslím si, že je to od De Agostini. Můžete se podívat sem: https://www.youtube.com/watch?v=YsmlPnS9YLg