Do veteránské scény roku 2014 vstoupil sraz pro historická vozidla SKODAKLASIK.cz. Následujícího roku byly pod stejným názvem spuštěny veteránské stránky, jejíž součástí je i ŠKODAMOTOR Veterán Klub, a okolí Prachovských skal bylo svědkem druhého ročníku SKODAKLASIK.cz veterán srazu. Novinkou loňského ročníku byla i kategorie Youngtimerů.

3.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz

Jinolické rybníky se stávají tradičním prostředím pro historická vozidla a opět zde byl pořádán, již 3.ročník SKODAKLASIK.cz veterán srazu. Novinkou letošního ročníku bylo zařazení do 2.ročníku Poháru Federace 2016. I letos byly vypsány dvě kategorie (Oldtimer, Youngtimer).3-rocnik-skodaklasik-094

Již počet předem přihlášených veteránů, naznačoval větší účast než v předchozích ročnících. Nakonec se v Jinolickém kempu sjelo na 44 účastníků (z nich 6 v kategorii Youngtimer). Před polednem jsme se spanilou jízdou vydali do Sobotky na náměstí, kde byl oběd a po něm následoval start do hlavní soutěže.

Orientační závod se jel podle šipkového itineráře a cestou se plnilo několik úkolů, včetně jízdy zručnosti. Cíl první etapy byl v Muzeu socialistických vozů, kde někteří účastníci našli totožné vozy, se kterými se postavili na start. Ve výstavní hale se nachází na sedm desítek automobilů, motocyklů a velké, nespočítatelné množství dobových doplňků.

Po prohlídce soutěžící odstartovali do druhé etapy a kousek po startu plnily další úkol, který dosti zamíchal pořadím. Cíl byl opět v Jinolickém autokempu, kde každý účastník soutěže dostal na památku placku SKODAKLASIK.cz.