Do konání Oldtimer Bohemia Rally 2017 – FIVA v Mladé Boleslavi zbývají ještě tři měsíce a pořadatelé již evidují téměř 35 závazných přihlášek z tuzemska i zahraničí. „Kompletní seznam přihlášených posádek zveřejníme až po uzavření příjmu přihlášek“ řekl ředitel Oldtimer Bohemia Rally 2017 – FIVA Mgr. Josef Macoun.

Ford T z roku 1915

Zatím nejstarším přihlášeným vozem je Ford T z roku 1915, který bude řídit pan Jiří Pešán. Tento vůz má pod kapotou čtyřválcový motor o objemu 2,9l a výkonu 15 kW a dokáže jet rychlostí až 72 km/h. Další vozidlo, které je přihlášené, je Praga Alfa Kellner Kabrio pana Václava Průchy z roku 1930. Přihlášený je také pan Attilio Škvor, který bude obhajovat loňské vítezství s vozem Škoda 1102 ROADSTER. Přihlášení jsou také zahraniční posádky. Například vůz Lancia Beta Monte Carlo přiveze Michele Schiavone z Italie.

Mladá Boleslav

Centrem mezinárodně významného setkání automobilových veteránů bude Dům kultury. Ten obsadí sídlo ředitelství, zde bude probíhat administrativní přejímka a v těsné blízkosti bude probíhat technická přejímka. Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi vyroste startovní rampa, ze které se všichni historičtí krasavci vydají na trať všech tří dnů.

Dvůr Králové nad Labem

Oldtimer Bohemia Rally 2017 se jede od čtvrtka 8. června do soboty 10. června. První den posádky své vozy provedou večerními ulicemi Mladé Boleslavi a nejbližším okolím. V pátek dopoledne vyrazí z Mladé Boleslavi do Dvora Králové nad Labem a odpoledne se do pořadatelského města vrátí.

Liberec

Sobotní putování je naplánované Liberce, kde si závodníci a motory vozidel odpočinou u Domu kultury Liberec. Ten samý den se rally vrátí do Mladé Boleslavi a vyvrcholí večerním slavnostním vyhlášením výsledků s předáním cen.

Více informací na www.obr-mb.cz