SHARE

Osmý ročník mezinárodního setkání historických automobilů Oldtimer Bohemia Rally, který začal 8. června, vyvrcholil v sobotu 10. června vyhlášením výsledků a předáním cen úspěšným posádkám v Domě kultury v Mladé Boleslavi.

Škoda Felicia vítězí

Absolutním vítězem letošního ročníku se stala posádka ve složení Martin Lindr a Jan Palek na voze Škoda Felicia. Na druhém místě končila posádka ve složení Ivo Štajdl a Daniela Kmeťová s vozem MG B-GT a třetí skončili Pavel a Hana Horálkovi s vozem Mercedes 190 SL.

OBR 2017 – FIVA

Oldtimer Bohemia Rally 2017 – FIVA je akce jediná svého druhu v České republice a po celém světě se jich koná jen 16. V krásném slunečném počasí a za zájmu veřejnosti se tradičně start první etapy veteránské rally konal z rampy na Staroměstském náměstí. Pořadatelem je město Mladá Boleslav společně s Klubem historických vozidel Mladá Boleslav.

70 let historie

Nejstarším vozidlem letošní rally byl Ford T z roku 1915, který řídil Jiří Pešán. Naopak nejmladším vozem ve startovním poli byla Škoda 130 L z roku 1985.

ŠKODA.NEVĚDĚT…

Na startu byla i posádky zastupující Škodamotor Veterán Klub. Čestný člen Jiří Zlámal s Ivanou Zlámalovou dojeli na hezkém třetím místě v kategorii NON FIVA. Druhé posádce Libor Olič – Ondřej Zlámal se letos moc nedařilo. Celkově 17 místo (2014 – 8 místo, 2015 – 15 místo) a ve skupině „F“ 5 místo (2014 – 4 místo, 2015 – 3 místo).

Velká fotogalerie OBR 2017 – FIVA

Podrobné výsledky naleznete na stránkách OBR-MB.cz