Dostali jsme pozváni na vernisáž výstavy malíře a grafika Petra Ptáčka, která bude přibližně měsíc ve Slovenském domě v Praze.

Slovenský dom v Prahe

Suterén Slovenského domu je jak stvořen pro umělce různých žánrů, a včerejší vernisáž to jen potvrdila. Místo výstavy nebylo náhodné. Petr má k našim východním sousedům vřelý vztah a zároveň namaloval pro Českou poštu již několik známek, mezi kterými je i železniční motorový vůz Slovenská strela.

O úvodní slovo se postaral Mgr. Jan Melena a vyzdvihl Petrovu oblibu grafické techniky LITOGRAFIE. Na vernisáži vystoupil i malířův syn Matěj Ptáček a přednesl několik básní doplněných hudebním doprovodem od Zdeňka Sobotky. Samotnou výstavu otevřel přípitkem sám malíř.

Petr Ptáček

Petr Ptáček malíř a grafik se narodil 16.10.1965 v České Lípě. Od roku 1991 žije a tvoří v Praze. V letech 1994 až 2002 pracoval jako odborný asistent v grafických dílnách AVU Praha, od roku 2004 je výtvarníkem na „volné noze“. V současné době se zařadil i mezi umělce, jejichž tvorba se pravidelně objevuje na známkách České pošty.

…ŠKODA.NEVĚDĚT

Většina z vás ví, že malíř Petr Ptáček spolupracuje i s našimi portály SKODAHOME.cz a SKODAKLASIK.cz, pro které namaloval pamětní list. Tématem byla ŠKODA 633 z roku 1933. Pro námi podporovaný Sraz MBX, MBG, MB namaloval k 50ti letům vůz ŠKODA 1000 MBX. Známá je i olejomalba, na které Petr mistrovsky ztvárnil Olinovo eMBéGéčko.

Zájemci prodejní výstavu naleznou na adrese Slovenský dom v Prahe, Soukenická 3, Praha 1.

Související články:

Petr Ptáček – RYCHLOSTNÍ OMEZENÍ / SPEED LIMIT
Slovenská strela – Petr PTÁČEK
Tramvaj T3 – Petr PTÁČEK
Poštovní dopisnice Laurin a Klement

Petr Ptáček „FILLING STATION“