Velmi ojedinělý kousek bude nabízet aukční síň Barret-Jackson. Jedna se o unikátní Shelby GT350 z roku 1965, který byl pro automobilku vzorem pro vývoj modelu v roce 1966.

Rok 1965 byl rokem, kdy si zákazníci mohli poprvé objednat velice atraktivní Shelby GT350. Ten přestavoval prvního zástupce z následující dlouhé řady sportovních Mustangů. V prvním roce bylo vyrobeno 562 exemplářů s vidlicovým osmiválcem o výkonu 225kW. Pro modelovy rok pak Shelby provedl na voze několik změn, které byly původně provedeny na pěti modelech z roku 1965 a pravé model s číslem karoserie SFM6S001 by vůbec prvním.

Mezi vůbec nejcitelnější změny patří okénko za B sloupkem a také funkční otvory pro nasávání vzduchu. Ty přiváděly chladný vzduch k zadním brzdám. Lepší jízdní vlastnosti zajistily také stabilizátory.

Prodávaný prototyp byl hlavním testovacím automobilem ve vývojovém programu Shelby GT350 1966. Zároveň byl automobil vystavován na mnoha oficiálních akcích společnosti Shelby American. Automobil měl za úkol podporovat prodeje a zároveň se stal modelem pro propagační materiály.

Tento model má navíc ještě jednu unikátnost. Celá jeho střecha je potažená modrým vinylem, který prý byl použit pouze u tohoto jediného modelu jako testovací varianta. Ovšem po zařazení do prodeje tento prvek nakonec schválen nebyl.

Stejně jako ostatní modely z roku 1965 je i tato rarita vybavena atmosférickým vidlicovým osmiválcem o objemu 4,7 litrů a čtyřstupňovou manuální převodovkou.

Prototyp od 60. let až do současnosti změnil hned několikrát majitele a dokonce ztratil i svou vinylovou střechu. V roce 2011 však byl kompletně zrenovován do své původní podoby a začal sbírat jedno ocenění za druhým. Pro sběratele vozu se tak jedná o velice zajímavý kousek, který bude časem stále více získávat na hodnotě.