SHARE

ŠKODAMOTOR Veterán Klub se stal partnerem projektu „ŠKODA 100 na cestách“. Organizátoři tím chtějí říci, že člověk nežije jen pro práci, ale měl by si plnit i svoje sny. A co nám manželé Urbanovi o své cestě prozradili?

ŠKODA 100 na cestách

Některé sny se formují dlouho a rozum říká to nejde, většinou potřebují spoustu peněz a času, aby se daly realizovat. Pokud si chceme svoje sny splnit, musíme se nejprve probudit a neříkat to nejde, ale naopak se ptát: ,,Jak to udělat?“ Je téměř jisté, že nám nikdo sen jen tak nesplní a musíme se sami přičinit. Poprvé jsem k cestování přišel na chuť při četbě knih pánů Hanzelky a Zikmunda, našich fenomenálních cestovatelů, kteří projeli takřka celý svět. Na svojí první cestu vyjeli ještě ze svobodné země a po letech se vrátili za železnou oponu, nakonec se režim uvolil a pustil je ještě na cestu druhou. Dan Přibáň se svým trans trabant týmem dokázal, že to jde, když se chce.

Cestav1.01

První velká cesta (otestujeme naší výdrž a výdrž našeho vozu) bude uskutečněna v létě v roce 2016 plánujeme cestu přes dva kontinenty do dvanácti zemí přes následující města: Praha-Varšava-Minsk-Moskva-Volgograd-Kulsary-Samarkand-Mubarek-Turkmenbad-Ašchabat-Tangeli-Teherán-Van-Samsun-Istambul-Varna-Temešvár-Budapešť-Bratislava-Praha. Celkově to vychází zhruba 12 000 Km. Pojedeme bez navigace jen s papírovou mapou, takže celkový nájezd bude větší.