Firma DeAGOSTINI přináší 16.05.2022 do stánků časopis č.33 s kovovým modelem ŠKODA Superb OHV , který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Superb OHV

Označení se začalo používat v roce 1934 společně s označením typu, první vůz nesl označení Škoda 640 Superb.

Během druhé světové války se vyráběly pro německou armádu vojenské vozy Škoda Superb 3000 typu 952 a 956. Typ 952 vyráběný mezi lety 1941 až 1943 měl poháněnou zadní nápravu a vyráběl se ve třech karosářských verzích.

V roce 1946 se Škoda k výrobě Superbů vrátila a pozměněný typ 924 vyráběla až do roku 1949. Část vozů se karosovala přímo v závodě v Mladé Boleslavi (11 kusů) a další pak v pražské karosárně Uhlík nebo ve Vysokém Mýtě u Sodomky (103 kusů). Představený kousek byl karosován v nové továrně v Kvasinách (44 kusů).

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.