Ve výstavní síni Mánes probíhá od 2.do 28.dubna 2016 výstava obrazů jednoho z nejznámějších malířů veteránů maestra Václava ZAPADLÍKA. Výstava je doplněna skutečnými historickými automobily.

Václav ZAPADLÍKzapadlik-manes-25

Fotorealistické obrazy Václava ZAPADLÍKA jsou známé po celém světě. Maestra znají zejména v Německu, ve Francii, v Anglii a nejvíce v USA, kde se v několika muzeích nacházejí stálé expozice.

Benzínové opojení

K vidění jsou kromě 90 reprodukcí jeho obrazů i automobil Bugatti 13. Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout i Walter Junior, jehož majitelem je sám Václav Zapadlík, který navrhnul i na desítku karoserií historických vozidel. Jedna z nich je k vidění i na francouzském voze Sima, který byl zrekonstruovaný podle maestrových technických výkresů.

Nedílnou součástí výstavy je kolekce výtvarných návrhů poštovních známek, kterých od roku 2012 vydala Česká pošta již 23 a další archiválie, týkající se historických automobilů i jeho samotného. zapadlik-manes-51

Výstava ve výstavní síni Mánes probíhá od 2.do 28.dubna 2016 a mapuje celoživotní dílo maestra Václava ZAPADLÍKA a je vyvrcholením jeho umělecké kariéry.