Pokud se podíváme na dnešní závody ať už z F1 nebo rallye závodů, vždy se nejedná o nic pěkného, ale ve většině případů se naštěstí jezdcům nic nestane. Moderní bezpečností technologie jsou již na takové úrovni, že jezdec může být relativně v klidu. My se však dnes podíváme na video z doby, kdy tuto jistotu jezdci zcela rozhodně mít nemohli.

Motoristické závody včera a snes, to je něco zcela odlišného. Jiná atmosféra, jiná pravidla a technologie a hlavně jiné bezpečností prvky. Pokud měl jezdec v minulosti nehodu při rychlosti vyšší jak 50 kilometrů v hodině, byly jeho šance na vážné zranění či smrt zhruba 50% a to už je poměrně vysoké číslo. Ovšem ani to neodradilo ty nejstatečnější ze statečných usednout do kokpitů svých monopostů a vydat se vstříc cílové rovince.

Podnik to byl ovšem velmi riskantní zvláště pak, kdy se vozy velmi často převraceli. A to je poměrně velký problém v momentě, kdy vám kouká z automobilu dobrá třetina těla. Navíc zcela zapomeňte na bezpečností pásy. V momentě, kdy došlo k nehodě, byl jezdec velmi často z vozu doslova katapultován, což ovšem bylo mnohdy spíše pro jeho dobro a mnohdy mu to i zachránilo život.

Bohužel mnoho jezdců takové štěstí nemělo a tak známe spoustu mužů, jejichž život na trati vyhasl. Však podívejte se sami na tu hořkosladkou nostalgii v podobě videa, které vám dnes přinášíme, a které zachycuje jak momenty úsměvné, tak i momenty, ze kterých vás bude nefalšovaně mrazit v zádech, protože vám bude naprosto jasné, jak to s řidičem monopostu dopadlo.  Takže se pěkně usaďte a vraťte se společně s námi hezkou řádku let do minulosti.