Máme za sebou již druhý ročník SKODAKLASIK.cz veterán srazu, který je nejen pro vozy značky Škoda. V sobotu milovníci turistiky mohli v Českém ráji potkávat historická vozidla, která projížděla krásnou českou krajinou.

SKODAKLASIK.cz

Ač první ročník se konal v druhé polovině loňského roku, web SKODAKLASIK.cz se čtenářům představil na Nový rok 2015. Stránky jsou věnované všem zájemcům o historická vozidla, nejen značky Škoda. Svůj prostor na stránkách má i Veterán Klub SKODAMOTOR.cz, který je s webem SKODAHOME.cz hlavním organizátorem srazu.

DSC_5075

2.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz

I letos byl hlavním pořadatelem srazu Ondra Zlámal, který připravil velmi zajímavý program pro více jak tři desítky zúčastněných.  Novinkou srazu byla kategorie Youngtimerů, což jsou vozidla mezi dvaceti až třiceti lety. První soutěžící již přijeli v pátek a večer strávili v hezkém prostředí autokempu u Jinolických rybníků, kde byl v sobotu i start.

Po sobotní registraci byla na pořadu ukázka karate. Následovala spanilá jízda za doprovodu policie na Valdštejnské náměstí v Jičíně, kde veteráni mohly projet místní branou, dominantou města. Zde proběhl oběd a ostrý start do soutěže. Další novinkou, která obohatila sobotní závod, byly dva itineráře. Ty rozdělily vozidla na dvě části, a ta se na silnicích v okolí hradů Trosky, Kost či Hrubá skála potkávala a zpestřila turistům jejich zážitky z Českého ráje.

DSC_5078

Cíl byl opět v Autokempu Jinolice, kam se šťastně vrátili všichni soutěžící. Po krátké pauze, při které pořadatelé sečetli výsledky přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Letos bylo oceněno prvních pět historických vozidel (stáří vozidla min. 30 let) a tři Youngtimery (stáří vozidla min. 20 let). Putovní pohár pro celkového vítěze vyhrál Jindřich Honzák na voze Triumph Spitfire z roku 1979. Bylo též oceněno i nejelegantnější vozidlo srazu zelená ŠKODA 450 Roadster z roku 1958.

… na závěr

Na konci vyhlašování došlo ještě na rozdání pamětních listů, a oceněny byly i dobový kočárek a jediný motocykl Jawa 350 v soutěži. Závěrem velký dík patří řediteli srazu Ondrovi Zlámalovi za skvělou organizaci a všem pořadatelům, bez kterých by se 2. ročník SKODAKLASIK.cz veterán srazu nemohl pořádat.