Každý, kdo má nějakého koníčka, je svým způsobem psycho pacient. A právě ti, onemocnění vůní benzínu se sešli o víkendu v psychiatrické léčebně v Bohnicích.

LEGENDY 2016

Právě Psychiatrická nemocnice Bohnice byla místem, kde se pořádal již III. ročník motoristické slavnosti LEGENDY 2016. Jedná se o největší akci svého druhu, u nás pořádaná na 640.000 m2. DSC_9419

Návštěvníci zde mohli vidět prezentaci současných modelů nejen našich automobilek, či řady historických vozidel, z nichž řada patří k legendám automobilismu. Buď v nich závodila světová esa, nebo v nich váš děda vozil vaše rodiče na chatu. Nesmíme ani zapomenout na příznivce jedné stopy, kteří zde opět mohli vidět současné motocykly, stavby, veterány a závodní speciály.

ŠKODA 130 RS

Asi nejzajímavější z našeho pohledu byla expozice legendárních vozů ŠKODA 130 RS. Na jednom místě se představilo 14 těchto speciálů, a to v soutěžním, či silničním provedení.  Hned přes uličku mohli příznivci motorismu vidět i následovníky v podobě dvou vozů ŠKODA 130 LR.

Historická vozidla

Populární expozicí byly veteráni, kde velkou část tvořily vozy s okřídleným šípem ve znaku a na ni navazovaly vozy Wartburg klubu. Zde velká část návštěvníků zavzpomínala na vozidla, ve kterých jezdili buď sami, nebo je znají z vyprávění rodičů, či dědů a babiček. DSC_9437

Závěrem si jen posteskneme, že počasí se zrovna nevyznamenalo a celý víkend provázely přepršky. Ale i tak si do Bohnic na letošní ročník LEGENDY 2016 našlo mnoho příznivců automobilů, a vice už si prohlédněte v naší fotogalerii.

Velká fotogalerie 3. ročník LEGENDY 2016