V novém prostředí ve volnočasovém areálu Bakov nad Jizerou proběhl 6.sraz SKODAKLASIK.cz nejen pro veterány ŠKODA. Změna zázemí byla pokračováním pořadatele zkvalitnit podmínky pro soutěžící, kterých přijelo na čtyři desítky.

Hezké počasí je u historických vozidel velkou devizou, která na start přivedla 36 vozů v kategoriích mladších vozů “Youngtimer” a starších, prestižnějších “Oldtimer”. Nejstarším vozem srazu byla Tatra 30 z roku 1928, která s přehledem zvládla celou orientační soutěž doplněnou několika úkoly.

Již od ranních hodin se do volnočasového areálu Bakov nad Jizerou začala sjíždět historická vozidla. Kolem deváté již byla parkovací plocha pěkně zaplněná a o hodinu později bylo jasné, že změna místa srazu jen prospěla. Po rozpravě následovala spanilá jízda na oběd, který proběhl v hezkém prostředí farmy Ptýrov.

Start do první etapy orientační soutěže proběhl na náměstí v Bakově nad Jizerou, kde byl i úvodní úkol. Cíl etapy byl v Luštěnicích u muzea amerik, kde na místním parkovišti proběhl slalom na slepo. Řidič má zavázané oči a spolujezdec ho hlasem naviguje. Po chvilce oddechu pokračovala soutěž druhou etapou, která účastníky navedla zpět do areálu v Bakově nad Jizerou.

Výsledky 6.sraz SKODAKLASIK.cz nejen pro veterány Škoda

Zde proběhlo vyhlášení a následovalo příjemné večerní posezení. Velký dík za hezkou akci patří řediteli soutěže Ondřeji Zlámalovi a všem pořadatelům, kteří nezištně pomohli. Sraz skončil, ale již večer se mluvilo o přípravách na další ročník.