Firma DeAGOSTINI přináší 22.01.2024do stánků časopis č.77 s kovovým modelem ŠKODA Trekka, který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Trekka

Vůz TREKKA vznikl v polovině 60. let na míru novozélandskému trhu. Mladoboleslavská značka jím vyšla vstříc specifickým potřebám tamních zákazníků. Pro vůz TREKKA byl z tehdejšího Československa dodávaný podvozek ŠKODA OCTAVIA Super s rozvorem zkráceným ze standardních 2389 mm na 2165 mm, k solidní světlé výšce 190 mm přispívaly i pneumatiky 5,90 – 15. Za přední nápravou podélně uložený čtyřdobý čtyřválec OHV o zdvihovém objemu 1221 cm3 poskytoval výkon 34 kW (47 k) při 4500/min a točivý moment 87 N.m při 3000/min. Navazovala na něj synchronizovaná čtyřstupňová převodovka. Velmi dobrou stoupavost a sílu vozidla v tahu umocnila instalace lehčího stálého převodu, na přání byl dodáván diferenciál s omezenou svorností Balanced Traction.

Na méně kvalitních cestách a v lehčím terénu vynikly přednosti tuhého páteřového rámu podvozku s nezávislým zavěšením všech kol a zdařilá charakteristika odpružení, snižující opotřebení vozu při současném zvýšení komfortu pro posádku. Největší rychlost 105-110 km/h stejně jako spotřeba asi 11 l na 100 km plně odpovídaly potřebám zákazníků i charakteru vozidla a náročným provozním podmínkám.

Vozy TREKKA byly dlouhé 3590 mm a široké 1600 mm. Kromě výšky 1785-2040 mm se lišila také hmotnost samotného automobilu (920-980 kg) i jeho užitečná hmotnost (450-500 kg), zákazníci totiž mohli vybírat z pestré palety provedení. Kromě třídveřové verze se dvěma až osmi sedadly a střechou pevnou, stahovatelnou plátěnou či nasazovací z plastů, existovala také kombi STW a „plážový“ vůz pro volný čas.

Většina z téměř tří tisíc vozů TREKKA vyrobených v období 1966-1972 oslovila novozélandské zákazníky, velmi praktický, spolehlivý a v provozu nenáročný předchůdce vozů SUV ale zamířil i na exportní trhy jako byla Austrálie, Fidži, Samoa a Vietnam. Úspěch modelu TREKKA inspiroval vznik obdobně řešeného lehkého užitkového vozidla Skopak (ŠKODA-Pákistán), jehož v období 1970-1971 vzniklo asi 1400 kusů.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.