Udržovat vozidlo v dobrém technickém stavu je žádoucí nejen kvůli technickému průkazu, ale i bezproblémovému provozu. Mnoho majitelů aut tak dbá na správou péči o auto. S hladkým průběhem jim pomáhá autoservis. A s autorizovaným servisem mají jistotu kvality ale i moderní diagnostiky a záruky. Přesvědčíme o výhodách i vás?

Než se vydáte do prvního servisu, který potkáte po cestě, udělejte si menší průzkum. Je dobré vědět, kde se nachází nejbližší autorizovaný prodejce. Když už svému autu věnujete tolik péče, vybírejte pečlivě i místo, kde se o něj dobře postarají. Nejen, že vám pomohou vyřešit aktuální nedostatky, ale mohou objevit závadu dřív, než vám přeroste přes hlavu. Pojďme si představit hlavní výhody autorizovaných servisů.

Profesionálové pro vaši značku auta

V první řadě je autorizovaný servis zárukou kvality a profesionality. Mechanici, kteří v tomto servisu pracují, jsou povinni absolvovat školení specializované na danou značku aut přímo od výrobce. Mezi další velkou výhodu patří náhradní díly, které používají originální, případně díly schválené výrobcem. Díky tomu budete mít jistotu, že náhradní díl je kvalitní a nebyl použit v předchozích vozech. Autorizovaný servis Škoda navíc poskytuje služby nejen pro Škoda auto, ale také Volkswagen, Seat a Audi. 

Většina servisů provádí důkladné kontroly a diagnostiku vozidla pomocí nejaktuálnějších technologií. Diagnostiku mají přímo pro váš vůz, výsledky tak mohou efektivně odhalit bezpečnostní nedostatky, čímž pomohou snížit riziko nehod a zabezpečit řidiče i  jeho spolucestující.

Bez záruky ani ránu

Autorizovaný servis poskytuje záruku i na práci (6 měsíců) a náhradní díly (2 roky). Za opravu navíc ručí výrobce vozidla. Oproti neautorizovanému servisu si za služby sice trochu připlatíte, ve finále ale máte jistotu kvalitní práce se zárukou.

Historie, která vás nepřekvapí 

Autorizované servisy také jednotlivé úkony musí zapisovat do servisní knížky. To se hodí nejen v případě, že auto chcete prodat, ale také koupit. Můžete si tak nechat vyexportovat historii vozu a evidenci o každé návštěvě. 

Výhodou je také úspora času. Pro konkrétní druhy oprav mají stanovený čas, lépe tak odhadnou i cenu. Díky diagnostice navíc zjistí závadu rychleji, než se tak může dít u neautorizovaných servisů.