Známí moderátoři Hammond a May měli ve svém vlastnictví řadu automobilů. Kdo by ale čekal, že toužili i po Škodě Rapid.

Láska nezná hranic

Stalo se tak v roce 2008, kdy oba pánové zatoužili vlastnit socialistický poklad, který zahlédli během natáčení. O voze napsali článek, ve kterém se nechali slyšet, že se jedná o krásný automobil, který je dokonce podobný Porsche 911. Oba moderátoři měli na vůz zálusk a začali pátrat, zda není na prodej, ovšem koupit se jim ho nepodařilo.

Nakonec se podařilo vypátrat, že majitel vozu nakonec produkci pořadu TopGear zapůjčil automobil na testování do speciálního dílu o automobilech z východního bloku. Bohužel pro nás, se Rapid, který měl být dokonce otestován samotným Stigem na dráze, do výběru představených vozů nedostal.

Hammond prý majitele vozu nakonec skutečně kontaktoval s žádostí, zda by mu automobil neprodal, nicméně odpověď majitele bylo jednoznačné ne. Jedná se však jen o tvrzení z internetového fóra, nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by to neměla být pravda.

Nicméně je příběh krásnou ukázkou toho, jak šarmantní Rapid ve své době byl. Kdo vlastnil toto kupé, byl šťastný člověk a jak je vidět, jeho tvary dovedou dodnes oslovovat i takové experty, jako jsou moderátoři nejpopulárnějšího pořadu o automobilech.