V týdnu proběhla vernisáž výstavy Petra Ptáčka – RYCHLOSTNÍ OMEZENÍ / SPEED LIMIT v prostorách ARS DIVA GALERIE ve dnech 14.10. – 13.11.2015.

Malíř Petr Ptáček20-SH-ptacek

V grafických listech ztvárňuje magický svět techniky a lidí. V realistické malbě převládá námět nejistoty a osamění jedince. Spolu s volnou grafikou realizoval řadu ex-libris, knižních i užitých ilustrací, aktuálně se věnuje také známkové tvorbě. Od roku 1991 žije a pracuje v Praze.


V letechh 1994 – 2002 působil jako odborný asistent grafických dílen AVU Praha. Autor se zabývá malbou, kresbou a uměleckou grafikou.

Malíř Petr Ptáček také spolupracuje i s naším webem SKODAHOME.cz. Nakreslil pamětní list a každý účastník našeho jarního srazu dostal číslovanou a autorem podepsanou reprodukci kolorované perokresby. A že umí i malbu olejem, předvedl na Olinově eMBéGéčku, které ztvárnil opravdu mistrovsky.

A132_Lptacek
Vernisáže se zúčastnila řada zajímavých osobností ze světa umění. Přišli Jiří Rameš, Pavel Holý a nechyběl ani Maistro Václav Zapadlík, jehož díla maleb historických vozidel asi není třeba připomínat. Více Vám napoví naše mini galerie.


Závěrem ještě připomenu, že Petr Ptáček byl letos i autorem poštovní známky s motivem tramvaje T3.PETR-PTACEK-Tramvaj-T3-18