Letošní jubilejní 30. sraz SKODAHOME.cz s pod titulem PO STOPÁCH ZDIBSKÉHO OKRUHU se po covidové pauze opět vrátil do chaberského kempu.

Zdibský okruh

V roce 1937 se začala psát historie Zdibského okruhu. Na trati se utkaly jak motocykly, tak i automobily. Mezi vítěze prvního ročníku se zapsali takové legendy, jako byli Antonín Vitvar na Jawě, či Bruno Sojka na Bugatti. Druhý ročník v roce 1938 byl zároveň posledním. Vše přerušila válka, a po ní již k obnovení Zdibského okruhu nedošlo.

Po stopách Zdibského okruhu

Letošní sraz začal dopoledním příjezdem do zrenovovaného Triocampu Praha 8 – Dolní Chabry, kde proběhla výstava a přejímka vozů, které se přihlásily do závodu. Celkem do kempu přijelo na tři desítky automobilů, z nichž polovina se vydala na trať plnit úkoly.

Pro účastníky byla připravena orientační jízda podle šípkového itineráře. Trať byla 30 km dlouhá a na soutěžící čekalo 11 úkolů. Posádky se projely částečně i po trase Zdibského okruhu. Itinerář je navedl mimo jiné až k Vltavě se zastávkou ve Zdibském pivovaru, kde zjišťovaly odpovědi na některé úkoly.