Letošní jarní rally pořádaná RETRO PRAGUE spolkem navštívila dvě automobilová muzea. Soutěž byla zařazena do Poháru Federace 2018.

Prague bridges

Jak již se stalo tradicí, historická vozidla se od časného rána sjíždějí na nádvoří Senátu ČR. Před samotným startem ještě proběhla komentovaná prohlídka Valdštejnského paláce.

První zastávkou byla stanice technické kontroly Motol, ve které se nachází muzeum „TRABANT“. Zároveň všem posádkám byly zkontrolovány brzdy. Naše eMBéGéčko prošlo na jedničku a odměnou byla papírová skládačka růžového Trabanta.

Následoval přejezd několika pražských mostů a veteráni se přesunuly do malebné vesničky Kytín. Zde v místním pivovaře byl připraven oběd s ochutnávkou piva.

Poslední tématickou zastávkou byl Mníšek pod Brdy, kde si účastníci prohlédli Technické muzeum pana Stárka. Většinou nákladní auta, která nás přenesla dokonale do doby minulé.

Na večeři a vyhlášení vítězů se posádky přesunuly zpět do Prahy, kde na ně v restauraci POKROK čekala pečená kachna. Hezké počasí přispělo k otevření letošní veteránské sezóny a nezapomeňte, že se 23 .6.2018 koná již 5.ročník SKODAKLASIK veterán sraz, nejen pro vozy Škoda.