Firma DeAGOSTINI přináší 03.02.2021 do stánků časopis č.78 s kovovým modelem ŠKODA 1000 MB Rallye, které jsou součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA 1000 MB

Vozů Škoda 1000 MB bylo v letech 1964-1969 vyrobeno 349 348 kusů. V roce 1966 přišla fabrika s vylepšeným typem Škoda 1000 MB de Luxe, kterých do roku 1969 vyrobila 65 502 auta.

Soutěžní barvy úspěšně hájila také „tisícovka“ MB. ŠKODA 1000 MB z poloviny 60. let může být s naprostou vážností označena za malý automobilový zázrak, který se konstruktérům povedlo uskutečnit v tehdejších nelehkých podmínkách reálného socialismu. Ve své době se opravdu jednalo o vůz plně srovnatelný s evropskou špičkou v rámci segmentu litrových aut, který konkurenci v některých ohledech dokonce překonával.

Tisícovka začínala ve třídách A1 a A2, ale zlatá éra soutěžního vozu ŠKODA 1000 MB odstartovala v roce 1966, kdy vstoupily v platnost nové sportovní předpisy FIA. Právě tehdy zanikla dřívější skupina B3 (označovaná též jako třída GT) a nahradila ji nová, ještě volnější kategorie B, skupina 5. Její výhodou byla pravidla umožňující rozsáhlejší zásahy do konstrukce zahrnující nejen úpravy na podvozku, převodovce či řízení, ale stranou nezůstal ani objem motoru.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.