Firma DeAGOSTINI přináší 04.03.2024 do stánků časopis č.80 s kovovým modelem ŠKODA 976, které jsou součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA 976 – 1956

Zatímco výrobní linku v mladoboleslavské automobilky opouštěly první série ŠKODA 440, rozběhly se přípravy na vývoj malého lidového vozu. Hlavní parametry byly, že vůz měl mít čtyřmístnou karoserii, čtyřdobý litrový motor a váha automobilu měla být kolem 700 kg.

Během prvního pololetí roku 1956 vznikly čtyři prototypy ztělesňující tři možné koncepční směry: motor a pohon v předu, motor a pohon vzadu, motor v předu pohon zadních kol. Představitelem koncepce vše v předu byl právě prototyp ŠKODA 976.

Prototyp ŠKODA 976 měl podélně před přední nápravou uložený kapalinou chlazený čtyřválec OHV o objemu 988 ccm o výkonu 40 koní (29 kW). Zajímavostí bylo odpružení přední nápravy pomocí zkrutných tyčí. Brzdy byly bubnové a vůz dostal 14″ pneumatiky. Vůz byl dlouhý 3870 mm a široký 1550 mm. Hmotnost prázdného vozu 781 kg. Karoserie pontonového tvaru pocházela z vysokomýtské Karosy.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.