Firma DeAGOSTINI přináší 1.04.2024 do stánků časopis č.82 s kovovým modelem ŠKODA Felicia Pick-up Racing , který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Felicia Pick-up Racing

Škoda Felicia je osobní automobil, který v letech 1994–2001 vyráběla automobilka Škoda Auto. Automobil se vyráběl jako pětidveřový hatchback, pětidveřové kombi, užitkový pick-up, větší užitkový VanPlus a vůz Felicia FUN, vyráběný spolu s pickupem ve Vrchlabí, který byl určen pro volný čas.

Jednalo se o model, na kterém se velmi projevilo začlenění automobilky do koncernu Volkswagen, např. zavedením výrobních specifikací, definovaných bázovým modelem a systémem indexů mimořádných výbav. Koncepčně vůz vycházel z předchozího modelu Škoda Favorit, jeho design byl však pokročilejší, vůz byl osazován různými typy motorů a byl výrazně spolehlivější. Oproti modelu Favorit byly zavedeny do vybraných verzí některé nové prvky jako ABS, posilovač řízení aj.

Pickup freestyle byly okruhové závody závodních speciálů postavených na bázi vozu Škoda Pickup první a druhé generace. Jednalo se o jednomístné vozy určené pro závody na okruhu. Automobily měly zakrytý nákladový prostor. Vozy byly připravovány firmou Autospektrum 2000, s. r. o., Mariánské Lázně.

Ve druhé generaci byl Pickup poháněn čtyřválcem o objemu 1490 cm3 o výkonu 95 kW a byl vybaven šestistupňovou převodovkou. Maximální rychlost byla 205 km/h a zrychlení na 100 km/h za 9 sekund. Hmotnost vozu byla 780 kg.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.