Firma DeAGOSTINI přináší 29.11.2021 do stánků časopis č.24 s kovovým modelem ŠKODA MTX 160 RS, který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA MTX 160 RS

Škoda MTX 160 RS je konstrukční hybrid zvaný “BASTARD”, který se poprvé představil na rally Valašská zima v roce 1984. Posádka Blahna/Schovánek nenašla přímou konkurenci jak ve skupině, tak v absolutním pořadí. To ale platilo až do okamžiku, než posádka s vozem zapadla do hluboké závěje, kde vyprošťováním ztratila 15 minut.

BASTARD byl postaven na základě odlehčené a rámem zpevněné karoserie Škody Garde a ruského motoru VAZ 1600, který vyladil Petr Kreibich. Za ideovým návrhem stál designér Václav Král a projekt byl podporován vedením Agroteamem JZD Slušovice.

První prototyp vznikal v plzeňském Metalexu pod vedením Ing. Pauera, otce většiny projektů nesoucí označení třemi písmeny MTX. Následně byly ještě vyrobeny další dva prototypy. První měl opět motor VAZ 1600 a druhý experimentální motor z vozu ŠKODA 130 RS doplněný o turbo.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.