Firma DeAGOSTINI přináší 12.12.2022 do stánků časopis č.48 s kovovým modelem ŠKODA Roomster , který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Roomster

Škoda Roomster je kompaktní rodinný vůz, někdy také označovaný jako MPV. Na českém trhu se vůz začal prodávat 1. června 2006. Sériový model Škoda Roomster, který byl představen v březnu 2006 na Ženevském autosalonu vychází ze stejnojmenné studie, která byla představena na podzim 2003 na frankfurtském autosalonu (IAA).

V případě Roomsteru Škoda Auto upustila od platformové koncepce, zavedené s výběhem modelu A02 – Škoda Felicia, což byla koncepce, která razila heslo „jedna platforma pro více vozů“. Typickým příkladem je například platforma A4 ze Škody Octavie první generace, která se montovala i na VW Golf IV, Seat Toledo II, Audi A3, atd. Cílem je podle vnitrokoncernové politiky zvětšit míru odlišení jednotlivých koncernových vozů v rámci třídy.

Od roku 2007 je v nabídce kromě přepážky N1 také užitková verze Roomsteru s názvem Škoda Praktik. V roce 2010 vůz prošel faceliftem. Roku 2014 se sice začalo spekulovat o ukončení výroby v průběhu tohoto roku, nicméně k tomu nakonec nedošlo automobil se vyráběl až do 30. dubna 2015, kdy sjel z výrobní linky v Kvasinách poslední kus.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.