Firma DeAGOSTINI přináší 22.03.2023 do stánků časopis č.55 s kovovým modelem ŠKODA Superb, který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Superb

Škoda Superb byl představen na Ženevském autosalonu v roce 2001 pod názvem Škoda Montreux a v prosinci téhož roku se začal prodávat. K dispozici byla jedna karosářská verze a tři stupně výbavy.

První generace se vyráběla ve výrobním závodě Kvasiny, ale i na Ukrajině, v Indii, v Bosně a Kazachstánu. Byla postavena na podvozkové platformě B5, kterou sdílela například s vozem Volkswagen Passat, oproti němu měla o 10 cm delší rozvor.

O pohon se zprvu staraly tři zážehové a dva vznětové motory. Paleta zážehových zahrnovala čtyřválcové jednotky o objemu 2,0 litru s výkonem 85 kW, 1,8 T (110 kW) a šestiválec o objemu 2,8 litru s výkonem 142 (pro některé trhy 140) kW. Kdo preferoval naftu, mohl vybírat mezi čtyřválcem 1,9 TDI o výkonu 96 kW a dvouapůllitrovým šestiválcem o 114 kilowattech.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.