Firma DeAGOSTINI přináší 24.05.2021 do stánků časopis č.10 s kovovým modelem ŠKODA VOS, který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Vojenský Osobní Speciál

Škoda VOS byla speciální pancéřovaná limuzína, vyráběná v letech 1948–1953 pro nejvyšší státní představitele ČSR a ostatních socialistických zemí, ale i pro významné funkcionáře komunistických stran v západoevropských zemích.

Zkratka VOS odkazuje na spojení „vládní osobní speciál“. Přestože automobil nese značku Škoda, tehdejší Automobilové závody, n. p. vyráběly v Mladé Boleslavi pouze podvozkovou část. Motor dodala automobilka Praga N4TA o objemu 5,2 litru a interiér navrhla Tatra. Karosářské provedení je z velké části dílem vysokomýtské společnosti Sodomka (později Karosa), kde se automobily i kompletovaly. Celkem bylo vyrobeno 107 vozů, z toho nejméně 37 těžkých.

V České republice se nacházejí minimálně dva dochované exempláře Škody VOS. První zakoupilo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě v roce 2017 od soukromého sběratele za milion korun, druhý (lehčí verze bez plného pancéřování) se nachází ve mladoboleslavském Škoda Muzeu.

Námět na ukládaní modelů z kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.