Letošní sraz se nesl ve znamení 50tého výročí od začátku zahájení výroby dvoudvéřového embéčka, které neslo označení MBX.

ŠKODA 1000 MBX

V roce 1964 začala sériová výroba legendárního eMBéčka. Samonosná karoserie, hliníkový tlakově litý blok byly hlavní novinky ve výrobě vozů s okřídleným šípem ve znaku.

O dva roky později přišla firma s vylepšeným typem ŠKODA 1000 MB deLuxe , a ve stejném roce začala i výroba modelů ŠKODA 1000 MBG deLuxe a ŠKODA 1000 MBX deLuxe.

Dvoudvéřový model nesl označení MBX a počet vyrobených kusů 2517 z něho udělala raritu již před padesáti lety.

Sraz MBX, MBG, MB

Letošní sraz začal u školícího centra automobilky Škoda v Kosmonosech. Došlo i na malou prohlídku a největší zajímavostí byla elektroinstalace do vlajkové lodi značky Škoda. V modelu Superb je 2100 metrů kabelů. Následoval první úkol a hromadný odjezd na oběd.

Další přesun byl opět pomocí spanilé jízdy na hrad Zvířetice. Zajímavá prohlídka zříceniny s výkladem byla zakončena opět dvěma úkoly. Po přejetí do podhradí k mini železnici místního nadšence byl opět další soutěžní úkol.

Poslední přejezd do autokempu Kosmonosy, kde došlo k vyhlášení výsledků. Pěkný sraz zakončil táborák, opékaní buřtů a příjemný pokec o všem možném.

Velká fotogalerie Sraz MBX, MBG, MB 2016

Write A Comment