KAREL, ANDREA  A VÁCLAV NOWOTNÍ Z BRNA se svým eMBéčkem podnikají v létě výpravu PROTI ČASU a touto cestou Vás chtějí pozvat na pár společných kilometrů. Pro ty, co by se chtěli se svou Škodou 1000/1100 MB, MBG, MBT, MBX k výpravě na kousek trasy přidat, přinášíme podrobný itinerář cesty SUPER TEST 2017

SUPER TEST 2017

Jak se zrodil tento náš nápad…

K rozhodnutí objet eMBéčkem celou Českou i Slovenskou republiku nás inspiroval článek v časopisu „Hobby“ z roku 1964, kde byl podrobně popsán srovnávací test (Fahrtest) vozů Škoda 1000 MB a Renault 8. Tuto testovací jízdu tehdejším Československem mezi těmito vozy uspořádalo v roce 1964 Západní Německo. Celková trasa měla tehdy 2 477 km, trvala 8 dnů a startovalo se v Praze z Karlova Mostu.

Tento článek nás zaujal natolik, že jsme se rozhodli uspořádat podobnou výpravu po stopách tohoto časopisu.

Naše výprava bude trvat 12 dnů, najedeme přibližně 2 650 km a navštívíme kolem 400 měst a obcí. Startovat i končit však budeme v Brně.

Při naší výpravě proti času máme také v plánu v příhraničních oblastech zavítat na kávu k našim okolním sousedům do Rakouska, Německa, Polska a Maďarska. Co se týká Ukrajiny, necháme se překvapit, jaká bude právě situace na hranicích.

Potěšilo by nás, pokud byste se k nám přidali, třeba i jen na nějaký menší úsek naší cesty. Přivítáme rádi každého, kdo má také rád dobrodružství a je stejný nadšenec jako my.

Pokud by se k nám chtěl někdo přidat na více dnů, je potřeba, aby si sám zajistil nocleh podle našich nocovišť v itineráři, a to buď přímo s námi v penzionu či kempu, nebo někde poblíž.

Chtěli bychom však dodržet jednu hlavní podmínku této naší akce, a to tu, že na výpravu proti času 2017 zveme jen vozy Škoda 1000/1100 MB/MBG/MBT/MBX.

S pozdravem a na viděnou, banda nadšenců z Brna.

Kontakt na pořadatele akce:
Karel Václav Nowotny – Brno
FB: Embéčkem až na kraj světa
Mail: neuwig@seznam.cz

Write A Comment