SHARE

Veteráni na Pláži jsou především festival krásných starých aut i motocyklů v pískovně Beach Park Mlékojedy u Neratovic. Jak říká sám pořadatel Ondra, „Přivedli jsme na svět nový koncept zábavy nejen pro majitele veteránů a youngtimerů, ale také pro lidi, kteří rádi přijedou na čumendu“.

Program byl připraven včetně veteránských soutěží jak na hlavní den sobotu, tak i menší závod na neděli. My jsme se zúčastnili sobotního závodu, který byl zařazen do Poháru Federace 2017. Na start se sjelo na šest desítek oldtimerů a youngtimerů.

Po mírně zdrženém odjezdu na spanilou jízdu do Neratovic, kde následoval ostrý start do soutěže, která byla rozdělena do tří etap. Každý účastník si musel vypočítat čas dojezdu do cíle a cestou plnil různé úkoly. V itineráři bylo i několik záludností, a i některé zkušené posádky bloudily.

Kolem čtvrté hodiny se první vozidla začala vracet do Beach Parku Mlékojedy u Neratovic, kde pro ně čekalo několik stánků s občerstvením. Následovala soutěž, kdo nejdéle udrží klikový hřídel (21 kg) nad hlavou a dražba kresby Olivera Vorla.

Někdy kolem půl osmé byly zveřejněny předběžné výsledky a vyhlášení vítězové. Večer následovala Oldies Party.

Výsledky Veteráni na pláži 2017