› ŠKODA Storyboard představuje vybrané trofeje z více než stoleté historie značek Laurin & Klement/ŠKODA na poli motoristického sportu a vypráví příběhy, které se za poháry skrývají
› 11 výstavních exponátů z jedinečných sbírek ŠKODA Muzea a týmu ŠKODA Motorsport z úspěšné soutěžní historie značky

120let historie motorsportu

U příležitosti 120 let ŠKODA Motorsport zve česká automobilka zájemce na neobvyklou virtuální prohlídku: na platformě ŠKODA Storyboard mohou příznivci značky obdivovat jedinečné vítězné trofeje z více než stoleté historie motoristického sportu. Fascinující fotografie a zajímavé příběhy seznamují diváky s dlouhou historií úspěšného působení značek Laurin & Klement/ŠKODA v automobilových závodech a soutěžích.

Jak vypadaly některé z prvních vítězných pohárů, které získaly vozy značky Laurin & Klement v rámci takzvané „Ceny průmyslu“ prince Ericha z Thurnu a Taxisu hned třikrát za sebou, v letech 1909 až 1911? Jakým nástrahám čelila ŠKODA OCTAVIA TS 1200 v roce 1964 při double ve své třídě v rámci soutěže Shell 4000 Rallye napříč Kanadou? A jaké trofeje k nebi pozvedli Pavel Sibera a Petr Gross v roce 1994, když vyhráli pohár FIA F2 pro soutěžní vozy s objemem motoru do 2,0 litrů?

Odpověď na tuto a další zajímavé otázky, týkající se sportovní historie společnosti ŠKODA AUTO, poskytne virtuální prohlídka na platformě ŠKODA Storyboard. V rámci digitální výstavy mají fanoušci značky možnost se vydat na zajímavou cestu časem: mohou si prohlédnout 11 pohárů, cen a plaket pro vítěze, které stejně jako mnoho dalších svědčí o úspěšné sportovní historii značek Laurin & Klement a ŠKODA AUTO v uplynulých 120 letech. Každá z těchto trofejí přitom vypráví vlastní příběh, od těch prvních z počátku 20. století až po titul mistra světa FIA v hodnocení značek v kategorie WRC2 Pro za sezónu 2019.