Letos se jel již jubilejní desátý ročník Pražské Noblesy. Pořadatelé si na 7.10.2017 připravili nejen tradiční jízdu Jeremenkovou ulicí, ale cíl byl tentokrát na Vyšehradě.

Setkání gentlemanů

Úkolem Pražské Noblesy je přiblížit Pražanům doby, kdy jízda motorovým vozidlem, či na jízdním kole byla záležitostí gentlemanů a v těchto dobách se k sobě účastníci provozu na silnicích a ulicích také gentlemansky chovali. Hlavním cílem Veteran & Vintage Clubu je navodit dobovou atmosféru a vrátit čas do doby, kdy řidiči byli kolegy a přáteli, a kdy na silnicích vládla ohleduplná kolegyalita a ne spěch a agresivita jako dnes.

X. Pražská noblesa 2017

Již ráno se soutěžící začali sjíždět na parkoviště u Žlutých lázní, kde na ně čekala tradiční snídaně v podobě chleba se sádlem, škvarky a cibulí. Během dopoledne přijelo více jak sto historických vozidel.

První jízda pravidelnosti odstartovala před polednem již za slunného počasí a její zvláštností byl průjezd okolo vyšehradské rotundy, kde pořadatelé každého soutěžícího vyfotili. Cíl jízdy byl opět na parkovišti u Žlutých lázní, kde byl připraven oběd.

Fotogalerie: X. Pražská noblesa 2017

I druhá jízda se nesla ve znamení hezkého počasí a cíl s vyhlášením byl tentokrát na Vyšehradě. Než pořadatelé spočítali výsledky, soutěžící si prohlédli Vyšehrad včetně komentované prohlídky Kasemat. V odpoledních hodinách došlo na vyhlášení a absolutním vítězem se stal Jindřich Honzák na motocyklu ČZ 502 z roku 1964 – 34 trestných bodů.

Jízda motorovým vozidlem, či na jízdním kole byla dříve vždy záležitostí gentlemanů a proto vítězi nakonec byli všichni, co přijeli. Odměnou jim byla fotografie jejich historického vozidla pře vyšehradskou rotundou sv. Martina.

Pohár Federace 2017

Pražská noblesa byla poslední letošní soutěží Poháru federace 2017, který pořádá Akademie českého veteránismu FKHV ČR. Ač byl již znám celkový vítěz PF 2017 (Libor Olič – ŠKODAMOTOR Veterán Klub), bylo ještě o co bojovat. V automobilech si vítězstvím v první kategorii Karel Petchke upevnil v poháru druhé místo. V motocyklech byl celkový vítěz také znám (Libuše Šulcová – VCC Praha), ale o další místa na stupních vítězů si to rozdali Ing. Jaroslav Drnec (2.místo PF) a Josef Vyštejn (3.místo PF).