•    Vyhlášení 2. ročníku Poháru Federace
•    TopHotel Praha – 27. ledna 2017
•    ŠKODAMOTOR Veterán Klub se zapsal do historie
•    Celkový vítěz náš člen Libor Olič

Poháru Federace 2016

Pohár Federace je výběrovým seriálem akcí, reprezentujících kulturní a sportovní kvalitu a různorodost veteránského hnutí v České republice. Kalendář Poháru Federace tvoří nejen sportovní akce (jízdy pravidelnosti), ale také výstavy, soutěže elegance, srazy, dálkové jízdy.

2. ročník Poháru Federace se skládal z 23 akcí zařazených do poháru 2016. O body bojovala více jak stovka soutěžících, rozdělených dle svých historických strojů na kategorie automobil a motocykl.  Více o pravidlech a možné účasti ve 3. ročníku se dočtete na stránkách pořadatele FKHV.

3. ples Akademie českého veteránismu

V pátek 27. ledna 2017 se v TopHotelu Praha konal již 3. ples Akademie českého veteránismu, jehož součástí bylo i vyhlášení 2. ročníku Poháru Federace a fotosoutěže. Zároveň byla vyhlášena i Osobnost veteránismu, kterou se stala stále se usmívající Libuše Šulcová. Ta letos vydala zajímavou knihu „Augustin Šulc: Měl jsem motocykly rád“, kterou by si měl přečíst každý, nejen motocyklista, aby poznal, kam jde dojít vlastní pílí a jak o všechno naráz přijít, když soudruzi znárodňují.

Dalšími oceněnými byli i pořadatelé jednotlivých akcí, mezi kterými nechyběl SKODAKLASIK.cz veterán sraz. Ocenění převzal hlavní pořadatel této akce Ondřej Zlámal. Již nyní známe datum 4. ročníku SKODAKLASIK.cz veterán srazu – 16. -18.06.2017

Hlavním bodem večera bylo předávání pohárů v jednotlivých kategoriích. Nejprve si ocenění převzali motocyklisté:
1.    Jaroslav Drnec – 46 bodů
2.    Libuše Šulcová – 44 bodů
3.    Josef Vyštejn – 38 bodů

Další na řadu přišly automobily, mezi kterými měl zastoupení i náš ŠKODAMOTOR Veterán Klub:
1.    Libor Olič – 141 bodů / 7 akcí
2.    Karel Petschke – 89 bodů / 8 akcí
3.    Michal Vystrčko – 72 bodů / 6 akcí

Zároveň byl vyhlášen absolutní vítěz, kterým se stal člen našeho klubu Libor Olič a převzal z rukou loňského vítěze Karla Petschkeho putovní pohár. Ten na oplátku do svého stálého držení dostal pohár pro celkového vítěze ročníku 2015.

Závěrem plesu přišla na řadu tombola, ve které byly zajímavé ceny partnerů plesu. Hlavní cenou byla reprodukce obrazu Václava Zapadlíka s vlastnoručním podpisem, který vyhrál náš čestný člen ŠKODAMOTOR Veterán Klubu Jiří Zlámal s manželkou.

3. ročník Poháru Federace

Na našich stránkách sledujte náš kalendář, do kterého postupně přidáme všechny akce 3. ročník Poháru Federace a zároveň některé přiblížíme v našich reportážích.