Glasurit Classic Expo od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu v areálu PVA Expo v Praze-Letňanech představí fanouškům historických vozidel překrásné exponáty a bohatý doprovodný program. K vidění je přes 150 exponátů z řad historických automobilů a motocyklů.

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA HISTORICKÝCH VOZIDEL

Výstava Classic Expo již loni zaznamenala obrovský úspěch, nicméně letos čeká její příznivce naprosto excelentní zážitek, protože se jedná o významný jubilejní ročník tuzemských i celosvětových značek.

Právě 120 let oslaví výrobce FIAT založený v roce 1899, výročí 110 let má letos značka BUGATTI (1909), kulatých 100 let uběhlo od vzniku značky AERO a také značky CITROËN (1919), před 90 lety byla zahájena výroba automobilů AERO (1929) a 50 let uběhlo od založení známého podniku METALEX. Události se zúčastní Autoklub ČR, Federace klubů historických vozidel, Veteran Car Club, Rolls-Royce klub, Mercedes-Benz klub Česká republika, South Bohemia Rally Clubu, Škoda Home, Fiat Car Classic a mnoho dalších.

Novinkou je prodej a dražba historických automobilů přímo na výstavě. Pro návštěvníky je připraven také bohatý doprovodný program jako například soutěž Concours d’Elegance, kde odborná porota vybere a ocení nejzajímavější a nejhezčí vozidla na výstavě.

Navštívit můžete také stylovou kavárnu v podobě automobilu Citroën HY , kde k příjemnému posezení budou promítány různé historické motoristické filmy. Skvělou atmosféru výstavy doplní v sobotu a v neděli ještě živá hudba, hrající po celé dny k poslechu a příjemné náladě.