Pokud právě hledáte nejlevnější povinné ručení, máme pro vás dobrou zprávu – připravili jsme přehledné porovnání nabídek tohoto pojištění. Díky tomu už během pár minut budete mít jasno, u koho si povinné ručení sjednat je nejvýhodnější.

Co je to povinné ručení

Uzavřít povinné ručení musí dle zákona každý majitel vozidla. Jsou z něj totiž hrazeny veškeré škody, které způsobíte provozem svého vozu na zdraví a majetku třetích osob. Češi se ovšem v nabídkách povinného ručení orientovat a najít nejvýhodnější nabídku, kvůli čemuž na této pojistce zbytečně přeplácí. Statistiky dokonce ukazují, že 4 z 5 motoristů platí zbytečně vysoké pojistné. Správným výběrem pojištění pomocí kalkulačky povinného ručení přitom mohou ušetřit až 67 % nákladů.

Nejlevnější povinné ručení

Díky srovnání povinného ručení uvidíte během pár minut nejvýhodnější nabídky na tuzemském trhu. Této možnosti mohou využít všichni majitelé osobních aut, a to ve všech kategorií i městech. Při výběru povinného ručení se ovšem nedívejte pouze na cenu, ale také na další kritéria tohoto pojištění, jako jsou:

  • Užitečná připojištění – Čelního skla, střet se zvěří, úrazové a tak dále.
  • Limity krytí

Důležité je tedy především myslet na kvalitu povinného ručení, které by se o vás mělo postarat odpovídajícím způsobem.

Kalkulačka povinného ručení

“Práce” s online kalkulačkou povinného ručení je velmi snadná. Zadáte do ní údaje o vozidle, které najdete ve velkém technickém průkazu (objem motoru, typ a model vozu atd.) a dále údaje o pojistníkovi (věk, bydliště, bezeškodnost). Během pár kliknutí se vám zobrazí aktuální přehled nabídek, a stejně snadné je i online sjednání povinného ručení. Všechny dokumenty vám během chvíle přijdou do e-mailové schránky a máte hotovo. Nezapomínejte také u svého povinného ručení na jeho pravidelnou revizi, dle odborníků ideálně co dva roky.