Nedílnou součástí historického vozidla jsou dobové doplňky. Mezi ně patří i řidičské rukavice. My jsme otestovali produkty tradičního českého výrobce kožených rukavic firmy NAPA.

NAPA – tradiční český výrobce kožených rukavic

Již od svého založení v r. 1993 patří mezi největší výrobce kožených rukavic v České republice. Během následujících let firma NAPA svoji produkci kožených vycházkových rukavic postupně rozšířila o některé další druhy rukavic, zejména speciální účelové, sportovní a v současné době patří mezi špičku ve výrobě řidičských rukavic. Firma NAPA dodává rukavice jak na tuzemský trh, tak do zahraničí.

Řidičské rukavice bezprstové

V období 50-70 letech většina řidičů používala bezprstové řidičské rukavice. Volant byl v té době z tvrdého chladného materiálu a dotek s ním nebyl zcela příjemný. My jsme si k vyzkoušení vybrali tenké černé jednoduchého střihu. Základem je správná volba rukavice. Podle tabulky velikostí, kterou má firma NAPA na svých stránkách jsme si vybrali číslo velikosti 8,5 a rukavice nám opravdu padly jako druhá kůže.

Řidičské rukavice prstové

Je pravdou, že někteří řidiči nemusí bezprstové rukavice a radši volí prstové. Má to své pro i proti. Zvláště v chladnějších obdobích jsou praktičtější. Zde jsme si vybrali trochu luxusnější koňakové barvy doplněné černými detaily. I zde velikost odpovídala námi zvolené a pocit rukavic na rukou byl příjemný včetně úchopu volantu, či řadicí páky.

Dámské rukavice

Nesmíme zapomenout ani na naše spolujezdkyně, pro které jsou rukavice nezbytnou součástí jejich šatníku. Zde jsme navštívili tabulku dámských velikostí a opět námi naměřená velikost pasovala. Byla vybrána krátká dámská bezpodšívková rukavice z jelena s olemovaným zápěstím a rozparkem na straně. Elegantní zapínání perleťovým knoflíčkem.

Měšec nejen na drobné …

Nenápadným doplňkem je kožený měšec vyroben z hověziny. Je sešit ze 4 dílů a o celkové výšce 14 cm. Můžete ho použít například na mince či jiné drobnosti, které by se vám rozkutálely po voze.

Závěrem našeho testu bychom výrobky ohodnotily. S ohledem, že všechny rukavice perfektně seděly, kůže byla velmi příjemná na ruce a člověk v nich ani neztratil cit. Ušití a použitý materiál si zaslouží tu nejvyšší pochvalu a nedílným plusovým faktorem je, že se jedná o českou firmu a český výrobek.

Pokud rukavice, tak od tradičního výrobce NAPA Dobříš.