Firma DeAGOSTINI přináší 05.04.2023 do stánků časopis č.56 s kovovým modelem ŠKODA Octavia Combi RS III , který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

Škoda Octavia je automobil nižší střední třídy vyráběný českou automobilkou Škoda Auto. První generace vozu se objevila na trhu roku 1996, nejprve jako liftback. Šlo o první zcela nový automobil značky od jejího převzetí koncernem Volkswagen. Roku 1998 doplnila nabídku varianta Combi. 

ŠKODA Auto zařadila do nabídky i designově mírně odlišenou sportovní verze s výkonnějším motorem (Octavia RS). Zkratka RS znamená Rally sport.

Nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 je nejsilnější a nejdynamičtější ŠKODA OCTAVIA v historii značky. Vrcholný, sportovně laděný model nejprodávanější modelové řady má výkon 180 kW (245 k), tedy o 11 kW (15 k) vyšší, než měla dosud nejsilnější verze ŠKODA OCTAVIA RS 230. Silný motor a inovativní technika podvozku včetně elektronicky řízené mechanické uzávěrky předního nápravového diferenciálu (VAQ) umožňují ultimativní zážitek z jízdy. Tento vůz je k dostání v karosářských verzích liftback i kombi. Jeho maximální rychlost je omezena na 250 km/h, z 0 na 100 km/h zrychluje za pouhých 6,6 s (v karosářské verzi kombi: 6,7 s).

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.