Firma DeAGOSTINI přináší 03.05.2023 do stánků časopis č.58 s kovovým modelem ŠKODA Rapid , který je součástí exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA.

ŠKODA Rapid

Škoda Rapid je liftback nižší střední třídy představený automobilkou Škoda Auto v roce 2012. Svými rozměry vyplňuje mezeru v nabídce automobilky mezi Fabií a Octavií. Od roku 2013 je v nabídce automobilky také varianta prodloužený hatchback s názvem Škoda Rapid Spaceback.

Oficiální premiéra proběhla v září2012 na Pařížském autosalonu, v Česku se následně začala prodávat 20. října 2012.Podobně jako u Škody Roomster je podvozková platforma vozu sestavena z upravených komponent stávajících modelů koncernu Volkswagen. Přední náprava pochází z Volkswagenu Polo 6R (A05, vyráběného od roku 2009). Škoda Rapid není postavena na nové platformě MQB z důvodu úspory nákladů, může být tudíž nabízena za nižší cenu.

Nástupcem Rapidu je v Evropě Škoda Scala. Škoda Rapid se však i nadále bude prodávat na ruském a čínském trhu. Pro Indii bude také i nadále dostupná odlišná verze Škoda Rapid.

KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA

Součástí modelu je i časopis rozdělený do několika rubrik. Zjistíte podrobné informace o konkrétním automobilu včetně technických údajů. V kalendáriu věnovanému vždy konkrétnímu roku, kdy byl daný model vyroben, se dozvíte zajímavosti ze života, politiky, sportu i kultury, a to u nás i ve světě.

Předplatitel exklusivní kolekce KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA dostane zdarma i několik exklusivních dárků. Zajímavá je i PRÉMIOVÁ objednávka KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA, se kterou předplatitel dostane navíc šest speciálních vozů značky ŠKODA.

Na našich stránkách SKODAKLASIK.cz vás budeme postupně seznamovat s celou kolekcí KALEIDOSKOP SLAVNÝCH VOZŮ ŠKODA. Objednávky a více informací naleznetena DeAGOSTINI.