Malé fotoohlédnutí za XI. ročníkem VETERÁN PÁRTY 2023 určené pro automobily, motocykly a jiné stroje do roku výroby 1970 v Horních Počernicích na Chvalské tvrze.

VETERÁN PÁRTY

Celé dopoledne se sjížděla historická vozidla na Chvalskou tvrz v Horních Počernicích. Tradiční příjemné prostředí doplnilo i krásné slunné počasí. SKODAHOME.cz team zde poprvé představil eMBéčko s Rally designem. Z našeho pohledu nás nejvíce zaujal exponát TATRA 70 z roku 1935. Mohutný vodou chlazený motor o obsahu 3406 ccm spojený se čtyřstupňovou převodovkou udával 2500 kg těžkému vozu rychlost 110 km/h.

Kolem poledne začala 40 km dlouhá vyhlídková jízda do Přerova nad Labem, kde účastníci mohli navštívit místní MUZEUM MOTO a VELO.

Pro návštěvníky srazu byly připraveny i zajímavé akce. Mezi ně např. patřila vyhlídková jízda autobusem ŠKODA 706 RTO KAR, nebo malé děti stánek s keramikou, kterou barvily dle své fantazie. Také si mohly vyzkoušet jaké je to být hasičem.

Vyvrcholením srazu byla módní přehlídka dobových kostýmů, jejíž účastníci byli oblečeni do doby, do které patří jejich historické vozidlo. Závěrem pak byly vyhlášeny výsledky elegance historických vozidel. Více už vám napoví naše fotogalerie.