O víkendu v sobotu 14. května se v Nelahozevsi konal 1. ročník setkání “VETERÁNI NA ZÁMKU”, který pořádal Kralupský spolek přátel historických vozidel.

VETERÁNI NA ZÁMKU

Sobotní den začal na nádvoří a přilehlém okolí renezančního zámku Nelahozeves, který patří roudnické šlechtické větvi rodu Lobkowicz. Již od rána probíhal příjezd a registrace veteránů. 

V půl jedenácté přivítal účastníky pan Lobkowicz a následoval program, který zahrnoval módní přehlídku v dobovém oblečení a velmi pěknou prohlídku zámku. Ten nechal postavit šlechtic Florián Griesbeck z Griesbachu (1504–1588), osobní tajemník a blízký rádce císaře Ferdinanda I. Stavba sídla trvala více než 60 let. Rodina se však dostala do finančních potíží, a musela zámek prodat Polyxeně, první kněžně z Lobkowicz. V roce 1948 byl zámek zkonfiskován komunistickou vládou. A v roce 1993 byl v rámci restitučních řízení zámek rodině Lobkowiczů navrácen.

V odpoledních hodinách začala většina účastníků odjíždět a my můžeme říci, ať se jednalo o 1. ročník byla účast pomalu dvouset historických vozidel hezkým počinem do budoucna. Ke zdařilému setkání také pomohlo slunné počasí a více vám napoví naše fotogalerie.