Pokud hledáte atraktivní a rychlý vůz, zcela jistě budete přemýšlet i nad Golfem GTI. Dobře se rozmyslete, protože nyní můžete mít za cenu nového také vůbec první generaci tohoto legendárního vozu.

Jedinečné GTI

GTI je zkratka, u které fanoušci vozů Volkswagen moc dobře ví, že s ní začíná pravá zábava. Označení je se u automobilky používá od sedmdesátých let a sportovní produkty značené v touto zkratkou, naleznete v portfoliu automobilky dodnes. Chcete-li si pořídit nový Golf GTI, připravte si minimálně 699 tisíc korun. Pokud budete chtít to nejlepší pak 752 tisíc za verzi performance s elektronicky řízenou uzávěrkou diferenciálu na přední nápravě.

Sportovní Golf však můžete pořídit i za vyšší cenu a to v případě, když se rozhodnete sáhnout po skutečně unikátním voze. Téměř netknuté GTI první generace. Automobil se poprvé představil na frankfurtském autosalonu v záýí roku 1975 a poháněla jej čtyřválcová šestnáctvistovka s výkonem 81 kW s mechanickým vstřikováním. Akcelerace z klidu na 100 zabrala tomuto voz něco málo přes 6 vteřin a dokázal letět i 190 km/h.

Může být i váš

Nyní je jeden takový unikátní kousek k mání a to za skutečně vyšší částku než jeho nový prapotomek. Tvrdí to alespoň aukční síň H&H Classics, která bude nabízet automobil 5. června v anglickém Surrey. Síň momentálně odhaduje cenu vozu až na 939 tisíc korun.

Částka je tak vysoká nejen díky velice dobrému stavu vozidla, ale také jeho vzácnost. Automobil Volkswagen GTI byl totiž v Británii nabízen s pravostranným řízením až od roku 1979. První nedočkavci se tak museli spokojit s levostranným řízením již o rok dříve. Celkem bylo těchto kusů pouze dva a dvacet a jedním z nich je i právě tento unikátní kousek.

Automobil byl před aukcí kompletně restaurován, přičemž na celý proces pečlivě dohlížel sám Volkswagen.