Každé dva roky pořádá Veterán Car Club Česká Lípa jízdu historických vozidel. Letos se jel již 16. ročník a start byl na náměstí T.G.Masaryka v České Lípě. Organizátoři připravili zajímavou trasu dlouhou více jak 70 km převážně po silnících II. a III. třídy. Trasa byla značena pomocí šipek a doplněna řadou úkolů.

Mezi úkoly byly jak vědomostní otázky, tak i dost záleželo na šikovnosti a zručnosti posádky. Z úkolů mužeme namátkově představit např. střílení z praku, odhad obvodu volantu, či jízda zručnosti (jízda po prkně, zastavení na přesnost).

Nás na startu zastupovaly dvě posádky na vozech ŠKODA 120 L roku výroby 1984 a 1986. Ač oba vozy jsou eMka, starší je ještě osazeno šnekovým řízením. Za volant mladšího vozu use dla žena a ve své kategorii obsadila ze dvou desítek soutěžících pěkné šesté místo a mezi ženami byla nejlepší. Výsledky nejsou tím nejdůležitějším, tím bylo hlavně si celý sraz užít a dík patří pořadatelům, kteří připravili hezkou soutěž.

Závěrem bychom Vám rádi připomenuli termín již 5.ročníku SKODAKLASIK.cz veterán sraz, nejen pro vozy ŠKODA, který se koná 22.–24. 6. 2018 v autokempu v Jinolicích u Jičína. Vypisujeme dvě kategorie, první pro Oldtimery – do roku 1988 a druhá kategorie pro Youngtimery – 1989 až 1998. Přihlášky zde.