V noci ze čtvrtka na pátek zničil velký požár nenávratně několik veteránů. Nejcennějším kouskem byla ŠKODA 1000 MBX -1966, která patřila k prvním vyrobeným kouskům. Byla ještě osazena prvními zadnimi zakulacenými nádechy, podle kterých se prvním eMBéčkům říkalo “žábrovky”.RETRO-PRAGUE-BRIDGES-RALLY-2016-03

Tento bohužel nepojištěný unikát byl nenávratně zničen a jejímu majiteli zbylo pouze ohořelé torzo. Protože škody. které vnikly jsou opravdu vysoké a vyčíslení celé škodní události ještě nějaký čas bude trvat, rozhodli jsme se podpořit sbírku, která sice nenahradí vzniklé škody, ale pomůže majitélům opětovný start mezi veterány.

A jak nám řekl kamarád a spolumajitel veteránů Ondřej Zlámal “Po naléhání kamarádů, přátel i známých, kteří by nám chtěli nějak na dálku pomoci, z důvodů, že naše sbírka aut nebyla pojištěná jsme dnes založili tento transparentní účet u České Spořitelny … a za každý příspěvek velice děkujeme”.

Pro platby z ČR:
2947556043/0800
Pro platby ze zahraničí:
IBAN: CZ6808000000002947556043
BIC: GIBACZPX
Banka: Česká Spořitelna-pobočka Mladá Boleslav, náměstí Míru 47/9
Majitel účtu: Ondřej Zlámal

Věříme, že nikoho tento požár nenechá v klidu, a i třeba malou částko pomůžete. To, že se sběrateli soucítíte se prokázalo již při pomoci s úklidem spáleniště, kam se sjelo na tři desítky pomocníků.