O víkendu odstartovali skauti Jakub Pejcal a Aleš Cahlík na světové setkání skautů a skautek Jamboree v Japonsku v legendárním voze Škoda 120 L. Trasu dlouhou 13 000 kilometrů, vedoucí přes Polsko, pobaltské země a Rusko pojedou téměř dva měsíce. Jedním z partnerů je portál mediální skupiny ŠKODA.NEVĚDĚT… SKODAHOME.cz do které patří i web SKODAKLASIK.cz.JAPONSKO SKODOVKOU 034

ŠKODA 120 L z roku 1986

Mladí dobrodruzi jedou vozem ŠKODA 120 L z roku 1986 a věří, že jejich cesta pomůže propagovat skauting a jeho myšlenky jak v České republice, tak i za hranicemi. Na místě se pak připojí k dalším třem stovkám členů české výpravy.

Světovém setkání skautů – Jamboree

Od 28. července do 8. srpna 2015 se nedaleko japonské Hirošimy potká okolo 30 tisíc skautů z více než 160 zemí na svém světovém setkání – Jamboree. „Většina účastníků se do Japonska přepraví letecky. My však chceme ukázat nejen schopnosti českých skautů, ale i kvalitu českých výrobků, proto právě vůz Škoda 120 L. Skrze fotky a deníkové záznamy nás budou moci on-line sledovat fanoušci i skauti z celého světa,“ říká Jakub Pejcal.

Automobilovým dobrodružstvím chtějí navázat na cesty slavného prvorepublikového novináře, cestovatele a skauta F. A. Elstnera, který z vozy Aero a Škoda procestoval velkou část Evropy, Afriky i Ameriky.  Oba skauti využijí svých zkušeností z předchozí expedice do rumunského Banátu, již podnikli loni v srpnu. „Skauting je spojen s dobrodružstvím a nevšedními zážitky, což kluci svou expedicí jednoznačně dokazují a my je rádi v jejich odvážné cestě podporujeme,“ dodává Josef Výprachtický, starosta Junáka – českého skauta. Skautský projekt JAPONSKO ŠKODOVKOU je neziskový a zaštiťuje jej přímo Junák – český skaut.

Brno – Holešov …

Po startu z Brna bylo první zastavení pro veřejnost v Holešově. Následovala Jihlava a opět Brno. Na každé zastávce se lidé podepisují na kapotu a 14.6.2015 již Jakub s Alešem projeli Obrok.

JAPONSKO SKODOVKOU 001Související články:

ŠKODA 120 L poveze skauty do Japonska