Steve McQueen proslule řekl: “Nejsem si jist, zda jsem herec, který závodí, nebo závodník, který se chová jako herec” a jeho film Le Mans je nejlepším dílem z prostředí nejprestižnějších vytrvalostních závodů na světě.

Komiks Steve McQueen v Le Mans

Steve McQueen připravil dramatický návrat v grafickém románu jednoho z nejlepších motoristických filmů všech dob – Le Mans. Všechno to začalo, když slavný herec navštívil Sandro Garba, a dal mu myšlenku k vytvoření grafického románu založeného na jeho proslulém filmu. lemans-komiks-01

Sandro Garbo

Sandro, viděl tuto knihu jako svou novou misi v životě. Na začátku projektu bylo jasné, že bude obsahovat velké množství práce a proto Sandro požádal několik dalších talentovaných umělců, aby se připojili k jeho skupině.

Sandro Garbo a jeho tým vytvořil umělecké dílo, ze kterého cítíme lásku k veteránům a filmu Le Mans. Nejedná se ale jen tak o nějaký grafický román, tato kniha je poctou Steve McQueenovi, ale i všem milovníkům automobilových závodů a fanouškům legendárních vozů Porsche 917 či Ferrari 512.

Práce trvala tři roky a Steve McQueen Le Mans Graphic Novel je zdaleka nejvýznamnější ilustrované dílo, které bylo vytvořeno o automobilových závodech a klasických automobilech.