Bílou Škodu 105 Limuzína z Ústecka zná asi většina milovníků vozů s okřídleným šípem ve znaku. Za dobu své existence již udělala radost nespočtu svatebčanů či oslavenců, kteří využili jejích služeb. Nyní na scénu přichází její sestřička Škoda 1000 MBL.

Škoda 1000 MBL

Koncem roku 2017 se objevila první podoba prodlouženého eMBéčka. Jako ilustrační obrázek, posloužilo Olinovo eMBéGéčko, které i částečně odpovídalo barevně novému projektu.

Vše začalo podobně jako u bílé Škody 105 Limuzína. Do garáže se postavilo eMBéčko, které se rozřízlo na dvě půlky a pomocí jeklů se prodloužilo na požadovaný rozměr. Poté následovalo ohýbání a přivařování krycích plechů. Tím vznikl základ nové limuzíny Škoda 1000 MBL.

Jak se nám svěřil hrdý majitel, tak největší problém byl sehnat dobrou lakovnu za přijatelnou cenu, a aby auto bylo rychle hotové. Limuzína dostala šípkovou červenou, doplněnou koženkou potaženou střechou v barvě slonové kosti.

Nyní přišly na řadu motorové a podvozkové části. Přední náprava dostala čtyřpístkové brzdy s posilovačem, které těžší vůz pomohou zastavit. Určité změny nastaly i v motorovém prostoru, kde přibylo něco koníků.

Samostatnou kapitolou je elektronika ve voze. Ať je to centrální odemykání, či elektricky výsuvná zástěna mezi řidičem a cestujícími, na které je navíc ještě barevně prosvětlené logo Škoda 1000 MBL.

Nyní zbývá na voze dodělat ještě několik detailů, které doplní již nyní výborný vzhled vozu. Poslední částí bude doladit interiér, aby se pasažéři cítili opravdu dobře a odnesly si neuvěřitelný zážitek, který jim jízda ve voze Škoda 1000 MBL přinese.